7 نکته برای انتخاب دسته گل عروس

انتخاب دسته گل عروس شما یکی از مهم‌ترین موضوعات در برنامه‌ریزی‌های عروسی است. این دسته گل، لباس عروس شما را تکمیل می‌کند، در عکس‌ها با شما همراه می‌شود و در تمام مجلس با شماست، بنابراین برای یک انتخاب مناسب باید نکات زیادی را مد نظر قرار داد.
عده کمی از افراد تاریخچه دسته گل در عروسی را می‌دانند. در واقع این گل‌ها نمادی از خوش‌شانسی در زندگی آینده عروس هستند و از سنت‌های قدیمی اروپایی به شمار می‌روند. در این سنت قدیمی، رسم بود که دختران جوان تکه‌هایی از دسته گل عروس را پاره کنند تا از این خوش‌شانسی عروس بهره ببرند اما این سنت با گذشت زمان تغییر کرده و اکنون دسته گل را در آخر مجلس پرتاپ می‌کنند و کسی که آن را به دست آورد، صاحب این شانس خوب می‌شود.
اما چه چیزی یک دسته گل عروس کامل را می‌سازد و چگونه باید در انتخاب دسته گل مناسب برای خود انتخاب کنید؟ در ادامه چند نکته آماده کردیم که در انتخاب دسته گل مناسب برای روز بزرگ شما، به شما کمک می‌کنند.

چطور مناسب‌ترین دسته گل عروس را انتخاب کنیم؟

دسته گل عروس شما باید از هر لحاظ مناسب شما باشد. همانطور که گفتیم این سنت، از اروپا آغاز شده است و در دوران ویکتوریایی اروپا، افراد اعتقاد داشتند که گل زبان عشق است. بنابراین دسته گل شما باید بیانی عاشقانه داشته باشد. بعد از انتخاب در مورد مدل لباس و کلیات مجلس، مانند محل برگزاری جشن، با در نظر گرفتن این موضوعات باید در مورد دسته گل هم فکر کنید.

 1. مدل کلی را انتخاب کنید

  انتخاب نوع گل‌ها در دسته گل از هیجان‌انگیزترین کارهایی است که قبل از عروسی انجام می‌دهید. اگر طرح کلی رنگ و طرح خود را انتخاب کرده باشید و با این دید سراغ بقیه موضوعات بروید کار آسان‌تر می‌شود. اما در غیر اینصورت، با دنیایی از مدل‌ها و انواع بسیاری از گل‌ها و رنگ‌ها روبرو هستید که انتخاب از بین آنها چندان هم آسان نیست. با وجود انواع جدید گل‌ها و گل‌آرایی‌ها، یافتن چیزی که مورد پسند شما باشد می‌تواند یک چالش باشد. برای تصمیم‌گیری در مورد کلیات دسته گل عروسی، شبکه‌های اجتماعی منبع بسیار خوبی برای دیدن مدل‌های مختلف و الهام گرفتن هستند. یک مکان عالی برای شروع Pinterest است. به سادگی و با یک سرچ ساده می‌توانید هزار و شاید ده‌ها هزار مدل را ببینید و نمای کلی دسته گل خود را انتخاب کنید.

 2. در مورد رنگ گل‌ها تصمیم بگیرید

  رنگ‌های مناسبی را برای دسته گل عروسی خود انتخاب کنید. برای انتخاب رنگ دسته گل باید گل‌آرایی سایر بخش‌ها و تزئینات کلی عروسی را هم در نظر بگیرید و با آرایشگرتان هم در مورد تم رنگی دسته گل و رنگ آرایش صحبت کنید. البته در صورت انتخاب یک دسته گل عروسی کلاسیک کاملاً سفید، می‌توانید ریسک عدم تطابق را به حداقل برسانید. زیرا چنین گلی که با هر تم عروسی یا هر طرحی متناسب است.
  در انتخاب رنگ باید به فصل هم توجه داشته باشید. رنگ‌های صورتی و ملایم برای بهار مناسب‌تر هستند. برای عروسی تابستانی، یک دسته گل رنگی بهتر است و برای عروسی پاییزی، یک دسته گل با رنگ‌های متمایل به زرد و نارنجی گزینه بهتری است. در عروسی زمستانی هم می‌توانید از رنگ‌های سرد و روشن استفاده کنید.

 3. گل‌های مناسب را انتخاب کنید

  با توجه به اینکه انواع زیادی از گل‌ها وجود دارند، این کار ممکن است دشوار باشد. پس برای انتخاب خوب این تاکتیک ساده را دنبال کنید، گزینه‌ای را انتخاب کنید که شرایط زیر را برآورده کند: به آن حس خوبی داشته باشید، متناسب با فصل باشد و ظاهر زیبایی هم داشته باشد.

 4. به مدل لباس عروس توجه کنید

  دو عامل مهمی که باید هنگام انتخاب دسته گل متناسب با لباس خود در نظر بگیرید، مدل لباس و تزئینات روی آن است. در نظر داشته باشید که گل‌ها مهم هستند، اما نمای لباس شما اهمیت بیشتری دارد. اگر لباس عروس شما پف‌دار و با دامنی بزرگ است، یک دسته گل بزرگ یا با رنگی مشخص انتخاب کنید، چون قرار نیست که گل‌های شما در بین تور و پارچه لباس گم شوند. اما اگر از یک لباس با دامنی تنگ استفاده می‌کنید، یک دسته گل کوچک انتخاب مناسب‌تری است.
  برای لباس‌های پر از گل که پرکار هستند، سعی کنید از دسته‌ گل بزرگ یا آبشار خودداری کنید. برای چنین لباسی یک دسته گل عروس با رنگ‌های کمتر مناسب است. اما اگر لباس شما پارچه ساده‌ای دارد، از دسته گلی با رنگ‌های زیاد استفاده کنید.

 5. هزینه‌ها را کاهش دهید

  اگر به دنبال کاهش هزینه و دسته گل عروس ارزان هستید، به اندازه دسته گل توجه کنید. شما می‌توانید یک دسته گل زیبا با اندازه کوچکتر انتخاب کنید یا مدلی بزرگتر اما با تراکم گل کمتر را در نظر داشته باشید. یک راه خوب دیگر برای کاهش هزینه‌ها، استفاده از گل‌های فصلی است. البته این موضوع همیشه صادق نیست.

 6. متفاوت فکر کنید

  هنگام انتخاب با ذهن باز شروع کنید. رنگ سفید و یا قرمز زیباست، اما افزودن رنگ‌های بیشتر انتخابی متفاوت و شجاعانه است که می‌تواند دسته گل متفاوتی برای شما بسازد. بنابراین به دنبال چیزی باشید که مورد علاقه شماست نه آنچه که دیگران می‌پسندند.

 7. به گلفروش خود اعتماد کنید

  افرادی که در کار گل‌آرایی هستند، خلاقیت زیادی دارند و با گل‌ها آشنایی بیشتری دارند. پس به جای تقلید از دیگران، از گلفروش خود کمک بخواهید. می‌توانید مدل کلی و گل‌هایی که مد نظر دارید را نشان دهید تا مشاوران ما بهترین گزینه را به شما معرفی کنند.

برای انتخاب یک دسته گل عالی به کجا مراجعه کنیم؟

برنامه‌ریزی برای عروسی می‌تواند یک امر خسته کننده باشد اما حالا ما به کمک شما می‌آییم تا دسته گل عروسی خود را انتخاب کنید و برای بزرگترین روزتان یک دسته گل عروس خاص داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر با تیم ما تماس بگیرید.